Bulut Yedekleme Nedir? Yedeklemenin Önemi ve Bulut Yedekleme Hakkında Bazı Notlar « Uyar Bilişim
+90 332 511 00 40 +90 543 813 94 88

Bulut Yedekleme Nedir? Yedeklemenin Önemi ve Bulut Yedekleme Hakkında Bazı Notlar

BULUT YEDEKLEME NEDİR?


Bulut depolama, bulut teknolojisinin ortaya çıkardığı gelişmeler ile oluşturulmuş bir teknolojidir. Bulut depolamada kullanıcılar internet üzerinde kendilerine ait bir depolama alanına sahip olurlar ve dosyalarını burada saklayabilirler.Aslında kullanıcılar olarak bulut depolamayı birçok alanda kullanıyoruz fakat bunun farkında olmuyoruz. Google’ın sunmuş olduğu Google Drive, Yandex’in sunmuş olduğu Yandex.Disk ve tek başına Dropbox bulut depolama servislerine verilebilecek ideal örneklerdir.

Bulut depolama teknolojisi önü açık bir teknolojidir çünkü sunduğu erişilebilirlik (bazen problem olabiliyor) ve kullanışlılık insanın hayatına farklı bir hareketlilik kazandırıyor. Hareketlilikten kasıt ise zamanın verimli kullanılması ve fiziksel bir takım unsurlarla uğraşmadan istenilen dosyaya ulaşılmasıdır. örnek vermek gerekirse;

İhtiyacınız olan bir belgeye erişmek istediğinizi düşünün. Evinizde veya dizüstü bilgisayar olmak koşuluyla herhangi bir yerde bu belgeye ulaşma şansınız bulunuyor. Belgeye ulaştığınız zaman onu değiştirebilir, düzenleyebilir ve gerekli eklemeleri yapabilirsiniz. Buraya kadar bir sıkıntı bulunmuyor çünkü bunu telefonunuzda veya tablet bilgisayarınızda kayıtlı belgeler için de yapabiliyorsunuz. Ancak, masaüstü veya dizüstü bilgisayarda yer alan belge ile telefon veya tablet bilgisayarda yer alan belgenin aynı olmasını sağlamak için basit bir dosya trafiği yapmanız gerekiyor. Masaüstü bilgisayardan telefona, telefondan dizüstü bilgisayara gibi çeşitli transfer imkanlarınız söz konusu.

Nihayetinde bu belgeyi acil bir şekilde değiştirmeniz gerektiğini ve güncel sürümün evdeki bilgisayarınızda kaldığını düşünün. Bu durumda ona fiziksel olarak erişmeli ve dosyayı tekrar telefona, tablet bilgisayara veya USB belleğe atmanız gerekir. İşte bulut depolama dediğimiz servisler bu kısımda devreye giriyorlar ve belgenin internet olduğu sürece yanınızda olmasını sağlıyorlar.

daha basit bir yoldan açıklamak gerekirse belgenizi, fotoğrafınız, videonuzu veya farklı bir veri içeren dosyayı internet üzerinde kendinize ait bir alanda saklamış oluyorsunuz ve internet olduğu sürece bu dosyaya erişim imkanınız bulunuyor. Tabi bulut yedekleme konusunda ki en önemli dezavantaj internet bağlantısı olmadığı zaman bu işlemlerin hiç birini yapamamanız ama günümüz dünyasında intrernet temel ihtiyaçlar arasına girdiği için bu sorun kullanıcıları çokta fazla etkilememektedir.

Bulut Depolamanın Avantajları Nelerdir?


-Her Yerden Erişim
-Yapacaklarınız Daima Yanı Başınızda
-Belgeleri, Fotoğrafları ve Videoları Saklama Kolaylığı
-Doğrudan Bulut Depolama Alanına Kaydetme
-Cihazları ve Yazılımları Yedekleme İmkanı
-Daha Fazla Alan Ekleme

sex izle
+90 332 511 00 40 +90 543 813 94 88
istanbul escort